kremy nawilżające

Życie w podróży i nie tylko.
Sońka

kremy nawilżające

Post autor: Sońka »

Jakich kremów nawilżających do rąk używacie? Ja znalazłam ostatnio taki: Senso Hand & Body z Victoria Vynn. ma piękny, perfumeryjny zapach, bardzo dobrze nawilża i regeneruje dłonie. Jestem z niego naprawdę zadowolona. A wy jakie kremy polecacie?
kryśka

Re: kremy nawilżające

Post autor: kryśka »

ja uzywam, pewnie ze uzywam :) nie wyobrazam sobie codziennej pielegnacji bez dobrego kremu nawilzajacego :) teraz stosuje z eco nature, z bielendy, wypatrzylam go w drogerii i postanowilam wyprobowac :) to byla bardzo dobra decyzja :) moj ulubiony obecnie
Róża

Re: kremy nawilżające

Post autor: Róża »

Może osoby, które również często chodzą na basen mają jakieś doświadczenia z pielęgnacją skóry, która jest bardzo przesuszona od chloru. Stosujecie jakieś kosmetyki z drogerii, które dobrze się sprawdzają czy może typowo kupujecie tego typu https://ktomalek.pl/preparaty-ochronne-na-skore/k-57/1 w aptekach?
Teodora81

Re: kremy nawilżające

Post autor: Teodora81 »

Hej a ja mam nietypową sprawę, mianowicie chodzi mi o kosmetyki dla młodej osoby, konkretnie szesnastolatki. W przypadku tak młodej skóry nie powinno się raczej używać zbyt ciężkich produktów. Trochę czytałam o tym np. tutaj https://kasiarowny.pl/zestaw-kosmetkow- ... rac/b_dutj, ale niewiele mi to wyjaśniło. Moja córka ostatnio coraz więcej mówi o tym, że chciałabym używać kosmetyków do pielęgnacji. Makijaż jeszcze nie wchodzi w grę, bo sama mówi, że nie chce wyglądać sztucznie. Jednak w kwestii pielęgnacji może mieć rację. Co prawda nie ma trądziku i żadnych poważniejszych problemów, ale widzę, że po mnie ma tendencję do skóry suchej. Wystarczy, że wieczorem użyje jakiegoś żelu albo pianki do mycia i zaraz skóra zaczyna jej się łuszczyć. Dlatego w sumie razem stwierdziłyśmy, że może warto spróbować jakichś dobrej jakości kosmetyków. I tu zaczyna się problem, bo oglądając produkty drogeryjne, zaczęłam łapać się za głowę. Ładne, kolorowe opakowania i chwytliwe hasła, a skład to jakaś katastrofa. Nie spotkałam się z serią kosmetyków dla nastolatek, których skład byłby naturalny i maksymalnie prosty. Zawsze są jakieś dodatki, czy to barwniki, czy to zapach, no po prostu jakieś szaleństwo. Ja rozumiem, że dzisiaj młodzież przywiązuje wagę do wyglądu opakowań, ale bez przesady. Można by przecież połączyć super opakowanie z przynajmniej przyzwoitym składem. Byłoby to pewnie droższe, ale wielu rodziców wolałoby zapłacić więcej, wiedząc, że kupują coś dobrego. Nie wiem, mam wrażenie, że trochę żeruje się na dzieciakach pod tym właśnie kątem, oferując produkty dość słabej jakości. No cóż, może to tylko moje zdanie, ale z rozmów z innymi rodzicami widzę, że widzą sprawę podobnie. Jakie jest Wasze zdanie i co mi polecicie?
Awatar użytkownika
debro8
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2019, 19:08

Re: kremy nawilżające

Post autor: debro8 »

Niekiedy trzeba wypróbować wiele specyfików zanim się trafi na idealny dla siebie kosmetyk. W drogeriach takich jak ta https://louma.pl na pewno uda się nam znaleźć delikatne produkty, które dobrze zadbają o skórę. Wrażliwa czy atopowa na pewno musi być wyjątkowo traktowana i nie można używać wszystkich preparatów.
mirkaa

Re: kremy nawilżające

Post autor: mirkaa »

Jeśli chodzi o odpowiednie nawilżenie, to bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji naszej skóry. To podstawa, aby wszystko było dobrze dopracowane, a przede wszystkim wchłanialność produktu była wyższa. Warto jest stawiać na produkty ekologiczne z dobrym składem, to klucz do sukcesu zdrowej i promienistej cery. Tutaj https://balneokosmetyki.pl/ znajdziemy ofertę jednej z firm oferującej kosmetyki ekologiczne.
mokriaa25

Re: kremy nawilżające

Post autor: mokriaa25 »

Staram się stawiać na naturalność, bo okazuje się, że lepiej trafić po prostu z tym nie mogłam i się wcale nie dziwię, bo jednak nie chcę mieć problemów na przykład pod kątem skutków chemii na twarzy. I tu mgiełka jest przykładem produktu, który chcę mieć jednak nienaturalny. Ważniejszy jest jej intensywny zapach.
ODPOWIEDZ