wypady w góry, co zabrać

Życie w podróży i nie tylko.
Awatar użytkownika
nadeta
Posty: 102
Rejestracja: 05 cze 2019, 20:32

wypady w góry, co zabrać

Post autor: nadeta »

Często chodze po górach,lubie takie wycieczki, ale co za tym idzie, zdarzają się różne kontuzje :) i tu moje pytanie, co powinnam zawsze mieć przy sobie?
Awatar użytkownika
michalina
Posty: 80
Rejestracja: 07 sie 2019, 17:37

Re: wypady w góry, co zabrać

Post autor: michalina »

U nas w apteczce zawsze na wypad must have to plastry na kontuzje i urazy :) nie tylko na otarcia, czy rany, ale właśnie takie ITAMI ze środkiem przeciwbólowym. Sprawdź sobie na https://itami.pl/ - to nasze odkrycie i jesteśmy nimi zachwyceni
Awatar użytkownika
Paweł29
Posty: 317
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:02

Re: wypady w góry, co zabrać

Post autor: Paweł29 »

Na pewno dobre buty (podstawa) i porządną pelerynę przeciwdeszczową (ale nie te kolorowe worki foliowe, tylko porządną, prawdziwą pelerynę). Oprócz tego dobry ubiór trekingowy.
Awatar użytkownika
bridż
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2020, 12:59

Re: wypady w góry, co zabrać

Post autor: bridż »

U mnie to zawsze też ubrania na przebranie. Pogoda w górach bywa nieprzywidywalna.
Awatar użytkownika
kajta
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2019, 11:11

Re: wypady w góry, co zabrać

Post autor: kajta »

Na ewentualne zadrapania, otarcia i rany to zabierz koniecznie sobie Octenisept. Zmieści się do każdej przegródki w plecaki. Wygodny w sprayu. Bardzo dobrze odkaża rany, przyspiesza gojenie. Często chodzę w góry i nawet uważając nie da się uniknąć skaleczeń i zadrapań. A zanim plaster nakleisz to musisz odkazić. Ja używam od dawna i jest najlepszy na takie problemy.
Józef

Re: wypady w góry, co zabrać

Post autor: Józef »

Na wypad w góry warto mieć dobrze zaopatrzoną apteczkę tak, aby w razie potrzeby móc od razu zareagować. Na platformie ktomalek można poszukać interesujących was leków i dokonać ich rezerwacji w wybranej aptece. Tutaj https://ktomalek.pl/preparaty-na-gojenie-sie-ran/k-48/1 macie preparaty nastawione na wspomaganie gojenia się ran. W górach takie leki to podstawa.
ODPOWIEDZ