zdrowie polaków

Kącik różności - jeśli nie wiesz, gdzie przyporządkować swój post, zajrzyj tutaj.
gość

zdrowie polaków

Post autor: gość »

Jakiś czas temu odwiedzałam regularnie urologa. A wszystko przez to, że odczuwałam taki ból w podbrzuszu że już nie wiedziałam co mam zrobić żeby się go pozbyć. Zrobiłam badania no i się okazało że mam kamicę nerkową. W szpitalu dokładnie mnie zbadali, (chyba nawet na wszystkie sposoby :P) zastosowali leczenie PCNL - czyli przezskórne usuwanie kamieni i całe szczęście wszystko dobrze się skończyło dla mnie. Dlatego badajmy się i dbajmy o siebie.
ożna

Re: zdrowie polaków

Post autor: ożna »

gość pisze: ↑20 kwie 2021, 14:36 Jakiś czas temu odwiedzałam regularnie urologa. A wszystko przez to, że odczuwałam taki ból w podbrzuszu że już nie wiedziałam co mam zrobić żeby się go pozbyć. Zrobiłam badania no i się okazało że mam kamicę nerkową.
I dlatego należy siebie obserwować i regularnie badać. W przypadku jak czujemy się osłabieni, ospali to warto zrobić żelazo badanie , bo to może być anemia.
Małgosia

Re: zdrowie polaków

Post autor: Małgosia »

gość pisze: ↑20 kwie 2021, 14:36 Jakiś czas temu odwiedzałam regularnie urologa. A wszystko przez to, że odczuwałam taki ból w podbrzuszu że już nie wiedziałam co mam zrobić żeby się go pozbyć. Zrobiłam badania no i się okazało że mam kamicę nerkową. W szpitalu dokładnie mnie zbadali, (chyba nawet na wszystkie sposoby :P) zastosowali leczenie PCNL - czyli przezskórne usuwanie kamieni i całe szczęście wszystko dobrze się skończyło dla mnie. Dlatego badajmy się i dbajmy o siebie.
Warto zwracać uwagę na objawy niedoborów. Tu macie bardzo rzeczowy wpis na blogu Phamily o objawach niedoboru żelaza, który jest niezwykle ważnym minerałem dla ludzkiego organizmu.
Róża

Re: zdrowie polaków

Post autor: Róża »

U Was też jest taki problem, jeśli chodzi o dostępność leków w aptekach? W mojej okolicy są trzy i często w żadnej z nich nie mogę dostać tak od ręki antybiotyku zapisanego przez lekarza. Całe szczęście, że są takie bazy https://ktomalek.pl/leki-przeciwpasozyt ... e/k-1857/1 , to chociaż wiemy, gdzie w innych aptekach w mieście możemy dostać lek.
zołza

Re: zdrowie polaków

Post autor: zołza »

Jeśli chodzi o zdrowie to niedawno byłam w przychodni i ginekolog zalecił mi papilocare po poprzednim badaniu bo podejrzewa że te zmiany u mnie wyrządził hpv, mam nadzieję że się cofnęły, za kilka miesięcy mam zrobić powtórną cytologię żeby się upewnić że już wszystko jest ok
Awatar użytkownika
wedrownik
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:01

Re: zdrowie polaków

Post autor: wedrownik »

Ja to ogolnie odnosze wrazenie, ze ludzie mocno bagatelizuja swoje zdrowie i nie dbaja o siebie zbynio. Ja jakis czas temu robilem badania kontrolne, moj lekarz byl zaniepokojony wnikami i skierowal mnie do onkologa https://www.multimedplus.pl/specjalizacje/onkologia/ na szczescie, po szczegolowej diagnostyce okazalo sie, ze to nic powaznego i moge spac spokojnie
ODPOWIEDZ