Strona 1 z 1

Nałóg - leczenie

: 04 sie 2020, 16:25
autor: Olivka
Wyjście z nałogu jest niezwykle trudne, często uzależnienie to już choroba, jak np. alkoholizm. Dzieje się tak w momencie, gdy uzależniony nie potrafi już samodzielnie poradzić sobie z sytuacją. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest terapia a nawet detoks. Nie tylko oczyści on organizm z wszelkich toksyn ale również odciągnie od używek. Jednym z najstarszych ośrodków w Polsce jest ośrodek Detoks Fenix. Mają fachowców, którzy wyleczyli już wielu uzależnionych.

Re: Nałóg - leczenie

: 20 sie 2020, 17:19
autor: Konopka
Wiedzieliście o tym, że uzależnienia można skutecznie leczyć Biorezonansem https://biorezonans-wilanow.pl/ ? Dopiero co się o tym dowiedziałam i zastanawiam się, czy wysłać do tego gabinetu mojego męża. Kilka razy już próbował rzucić palenie, i nawet zażywała jakieś tabletki. Nawet elektroniczny papieros mu nie pomógł, bo wciąż wracał do tradycyjnego tytoniu.

Re: Nałóg - leczenie

: 20 sie 2020, 18:39
autor: Derola
Leczenie osób uzależnionych daje najlepsze efekty gdy przeprowadzane jest w specjalistycznych ośrodkach. Jednym z nich jest Ośrodek terapii uzależnień Forest. Pod względem leczenia alkoholizmu zajmuje pierwsze miejsce w Rankingu Ośrodków Terapii. Dobrze wiedzieć, że panują w nim idealne warunki dla osób będących w nałogu, a także dla ich rodzin. Słyszałam naprawdę wiele pochlebnych opinii o tym miejscu.

Re: Nałóg - leczenie

: 26 sie 2020, 12:10
autor: Fantastic
Jedynym dobrym wyjściem z takiej sytuacji jest pobyt w odpowiedniej placówce, która pomaga osobom uzależnionym. Bardzo dużo pozytywnych opinii słyszałam o ośrodku terapii uzależnień Nefo. W Rankingu Ośrodków Terapii zajmuje wysokie miejsce i to jest bardzo ważne. Podopieczni wychwalają to miejsce i świetnie oceniają za atmosferę, życzliwe podejście personelu oraz efektywne terapie.

Re: Nałóg - leczenie

: 30 paź 2020, 19:33
autor: bryłka
Ja moge z wlasnego doswiadczenia polecic osrodek Tratwa w Wisle. Sama odbywalam tam terapie z powodu uzaleznienia od narkotykow. Udalo mi sie wygrac dzieki mojemu zaangazowaniu i zaparciu ale rowniez dzieki wspanialemu wsparciu ze strony terapeutow i lekarzy obecnych na miejscu

Re: Nałóg - leczenie

: 24 sty 2021, 21:27
autor: Płetwa
Leczenie nałogów to proces długotrwały jednak zauważyłam, że bardzo znaczący jest detoks. Wybierając ośrodek w którym chcemy leczyć uzależnienie powinniśmy kierować się właśnie detoksykacją. Ośrodek Forest w swojej ofercie posiada detoks organizmu nie tylko od alkoholu ale i leków czy narkotyków.

Re: Nałóg - leczenie

: 09 kwie 2021, 16:56
autor: Konopka
Sama widzę, z jakim trudem jest mojego tatę przekonać do leczenia. On uważa, że nie potrzebuje żadnej terapii. Tacy ludzie w nałogu są zaślepieni i nie widzą swojego problemu, dlatego trzeba wszystko robić aby zrozumieli. Tak naprawdę jedynym wyjściem jest odwyk w dobrym ośrodku, na przykład Lewin. Prowadzą tam niezwykle skuteczną terapię.

Re: Nałóg - leczenie

: 22 kwie 2021, 8:19
autor: pić
osoby które zbyt często sięgają po napoje wysokoprocentowe zazwyczaj mają trudność by przyznać się do tego że są uzależnienie na początku można zaobserwować wyparcie problemu i nieudolne próby udowodnienia swoim bliskim że jest się zdrowym Przed podjęciem terapii ośrodku uzależnień Nefo warto uświadomić sobie że alkoholizm jest chorobą nieuleczalna to w praktyce oznacza że osoba uzależniona przez całe życie powinna utrzymywać abstynencję i unikać spożywania alkoholu

Re: Nałóg - leczenie

: 28 kwie 2021, 13:04
autor: Śnieżka
Alkoholizm jest bardzo trudny do rozpoznania, a pierwsze objawy przez wiele lat mogą pozostać niezauważone. Wbrew panującym stereotypom wcale nie trzeba upijać się do nieprzytomności, aby wpaść w nałóg alkoholowy. Dlatego warto czytać o tej chorobie na https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/alkoholizm/

Re: Nałóg - leczenie

: 12 maja 2021, 12:07
autor: Gośka22
Jeśli wpadłaś w nałóg lub masz podejrzenia że ktoś z twoich bliskich ma taki problem to nie ma co zwlekać i trzeba działać. Tak było w przypadku mojej koleżanki która okazała się lekomanką. Na szczęście w stolicy jest specjalistyczna pomoc w postaci https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/l ... d-lekow-2/ Leczenie swoje potrwa ale najważniejsze że jest pod dobrą opieką i z czasem wróci do normy.

Re: Nałóg - leczenie

: 15 maja 2021, 13:19
autor: Eweliśka
Konopka pisze: 20 sie 2020, 17:19 Wiedzieliście o tym, że uzależnienia można skutecznie leczyć Biorezonansem ? Dopiero co się o tym dowiedziałam i zastanawiam się, czy wysłać do tego gabinetu mojego męża. Kilka razy już próbował rzucić palenie, i nawet zażywała jakieś tabletki. Nawet elektroniczny papieros mu nie pomógł, bo wciąż wracał do tradycyjnego tytoniu.
Pierwsze słyszę o leczeniu biorezonansem. Co to w ogóle jest za metoda? Mój mąż też się długo zmagał z tym nałogiem. Na szczęście motywacja i dobre tabletki pomogły mu to przezwyciężyć. Miał też wsparcie w nas - rodzinie. Oczywiście jest wiele pułapek, w które można wpaść w pierwszych dniach rzucania palenia. Jak ich uniknąć? Warto zajrzeć na stronę https://recigar.pl/pulapki-pierwszych-dni-i-tygodni/. Kilka rad, które każdemu się przydadzą.

Re: Nałóg - leczenie

: 18 cze 2021, 15:27
autor: Różyczka
Dlatego, ze wyjście z nałogu jest trudne to taka osoba powinna mieć wsparcie najbliższych. Najlepiej jakby zgodziła się na leczenie na przykład w Ośrodku Terapii Mental Relax House. Pracują tam wykwalifikowani terapeuci, którzy bardzo angażują się w problemy podopiecznych.

Re: Nałóg - leczenie

: 30 cze 2021, 13:29
autor: kaśka
Alkoholizm to okropna choroba, z której ciezko sie wyleczyc bez profesjonalnej pomocy. Brat był na odwyku w osrodku Tratwa w Wisle,jak wrocil stamtad , to byl calkiem innym czlowiekiem, widac, ze uzyskal pomoc, ktorej tak bardzo potrzebowal.Dobrze, ze sa jeszcze takie miejsca

Re: Nałóg - leczenie

: 02 lip 2021, 16:22
autor: Juraś
Mój znajomy wrócił właśnie z terapii w ośrodku Forest. Nie był na standardowej terapii uzależnień ale na czymś podobnym. Forest prowadzi również autorski program ograniczania picia. Znajomy balował na umór i jego narzeczona miała tego dość. Jestem ciekaw jak będzie wyglądała teraz jego rzeczywistość ale mówił, że bardzo mu to pomogło

Re: Nałóg - leczenie

: 19 lip 2021, 16:50
autor: Oleńka22
Hej, ale wiecie że epapieros to nie jest metoda rzucania palenia? To tak jakbyś zamiast pić wino piła whiskey. To wciąż nadużywanie niezdrowych dla nas substancji, więc to nie jest metoda rzucania. Jeśli chcecie naprawdę rzucić palenie papierosów to polecam kurs Reset33 https://www.reset33.pl/. Ten kurs pomaga uwolnić psychikę od nałogu, a to gwarantuje sukces

Re: Nałóg - leczenie

: 23 lip 2021, 20:38
autor: Róża
Właśnie dlatego powinniście w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, co realnie mogłoby sprawdzić się w Waszym przypadku. Wiem, że dzisiaj wiele osób korzysta ze wsparcia takich specjalistów jak https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ więc być może i Wam to pomoże. Grunt to być świadomym swojego problemu i nie lekceważyć go.

Re: Nałóg - leczenie

: 24 sie 2021, 19:28
autor: łucjaa
Mój znajomy bardzo długo pił, w końcu stwierdził, że musi odbyć leczenie alkoholizmu i zapisał się do https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ . Na szczęście tutaj otrzymał fachową pomoc i od tego czasu w ogóle nie pije, mam nadzieje, że tak już zawsze będzie.

Re: Nałóg - leczenie

: 07 wrz 2021, 10:44
autor: Orłowski
Olivka pisze: 04 sie 2020, 16:25 Wyjście z nałogu jest niezwykle trudne, często uzależnienie to już choroba, jak np. alkoholizm. Dzieje się tak w momencie, gdy uzależniony nie potrafi już samodzielnie poradzić sobie z sytuacją. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest terapia a nawet detoks. Nie tylko oczyści on organizm z wszelkich toksyn ale również odciągnie od używek. Jednym z najstarszych ośrodków w Polsce jest ośrodek Detoks Fenix. Mają fachowców, którzy wyleczyli już wielu uzależnionych.
Z wszelkiego rodzaju uzależnieniami od narkotyków czy alkoholu bardzo skutecznie radzą sobie w warszawskiej klinice Medyczny Detox, warto tam się kierować po pomoc.

Re: Nałóg - leczenie

: 09 wrz 2021, 15:52
autor: goździk
W mojej ocenie bardzo dobrym ośrodkiem leczenia uzależnień jest Borowik. Znajdziecie tam pełnoprawną terapię oraz detoksykację organizmu. Moim zdaniem warto im zaufać, ponieawż firma posiada naprawdę bardzo dobre opinie. Koniecznie sprawdźcie sobie ichniejszy zakres działań, a później zrobicie pierwszy krok. W mojej opinii warto!

Re: Nałóg - leczenie

: 04 paź 2021, 11:12
autor: Juluś88
Zgadzam się ze wszystkimi Waszymi opiniami, że terapia w leczeniu alkoholizmu jest bardzo ważna. Uważam, że warto ją także wspomóc leczeniem farmakologicznym. Mam tutaj na myśli na przykład zabieg zaszycia alkoholowego. Koleżanka miała okazje poddać się zabiegowi i jest bardzo zadowolona. Wszywka alkoholowa została zaaplikowana przez profesjonalistów z Bydgoszczy. Zabieg szybki i bezbolesny. Szczegóły są dokładnie opisane na ich stronie internetowej: https://esperalbydgoszcz.com/

Re: Nałóg - leczenie

: 31 maja 2022, 15:17
autor: Marjol
Alkoholizm da sie leczyc, ale to osoba uzalezniona musi sie w pore opamietac i wyrazic chec, tak bylo w przypadku mojego taty. Bardzo mu pomogli w ośrodku Borowik. Moim zdaniem leczenie nałogu tylko na terapii, a najlepszy ośrodek terapii uzależnień w Polsce to Borowik - są tam bardzo dobrzy specjaliści, tak samo umiejscowienie samego ośrodka jest bardzo korzystne. Blisko natury, jest co robić, jak odciągać uwagę od uzależnienia. Osobiście polecam rozważyć Borowika. Maja super opiekę, okolica sprzyja odwykowi i dodatkowo na miejscu sa lekarze.