Zimowe powroty do domu

Zimowe miesiące obfitują w świąteczne dni, ferie zimowe i inne atrakcje urozmaicające kalendarz. To wiąże się z częstymi wyjazdami i rozbudowanymi planami urlopowymi. Jednak wszystko co dobre i przyjemne to szybko się kończy i nadchodzi czas powrotu do domu. A tam cicho, ciemno i zimno. Zanim wychłodzone przed kilka dni pomieszczeni nagrzeje się i nabierze odpowiedniej temperatury, pozostaje marznąć lub założyć wszystkie ciepłe swetry i… uzbroić się w cierpliwość. Czy istnieje bezpieczny sposób na zapobieganie takim sytuacjom? Okazuje się, że tak….

Wszystko pod rękązimadom

Najlepszym znanym obecnie rozwiązaniem jest dom inteligentny. Odpowiedni system zainstalowany w domu pozwala na kontrolowanie i zarządzanie domem na odległość. Wszystko odbywa się poprzez specjalną aplikację w smartfonie lub tablecie. W taki sposób jeszcze przed przyjazdem możecie zwiększyć temperaturę panującą w domu, by było ciepło i komfortowo.

Ochrona przed mrozem

Nie tylko możemy decydować zdalnie ogrzewaniem domu. Jak sama nazwa wskazuje, dom jest inteligentny, więc sam potrafi zareagować w taki sposób by temperatura nie spadła za bardzo. W jaki sposób to robi? Oczywiście regulując ogrzewaniem, ale nie tylko. Kiedy na zewnątrz zaczyna robić się bardzo zimno, wówczas rolety zostają zasunięte, by ciepło z wnętrza budynku nie uciekło. To pozwala nie tylko na utrzymanie komfortowej temperatury, ale i ostatecznie przekłada się na oszczędność energii.

7 Comments Posted

    • Ja szczerze mówiąc nie miałabym nic przeciwko w takiej sytuacji 🙂 Przynajmniej przychodziłabym do domu i wszystko byłoby zrobione. Więcej z głowy to lepiej dla nas 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*